<

Paulina Pastuszak w “Pytaniu na Śniadanie”

Paulina Pastuszak w "Pytaniu na Śniadanie"

Kochani,  miałam przyjemność gościć w programie „Pytanie na Śniadanie”.  To telewizja śniadaniowa więc nie używałam terminów: „walidacja, kwalifikacje, Polska Rama Kwalifikacji, zintegrowany system kwalifikacji” bo przeciętny zjadacz chleba usnąłby w połowie.

A co chcę teraz koniecznie powiedzieć:
NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W KONiA.

Być może słyszeliście w internetach, że:
– Nesperta ma mieć monopol
– że wystarczy 3 miesiące doświadczenia
– że egzamin obejmie tylko malowanie paznokci hybrydką
– że dopuszczone zostaną do niego osoby od 16 roku życia
– tylko Semilac będzie egzaminował
– że TRZEBA będzie to zdawać by móc dalej pracować
– że egzamin odbędzie się przez kamerkę
– że zaleje nas fala niewykwalifikowanych „malowaczek paznokci” (które zapłacą 1200 zł za papierek!?!? Tak! Jasne…)

TO WSZYSTKO NIEPRAWDA. Sama oprotestowywałam te tezy w lutym i już dawno zostały one zmodyfikowane. Od razu na pierwszym spotkaniu w ministerstwie!

A co do pytań egzaminacyjnych i zakresu wiedzy która ma być wymagana na egzaminie… to uwaga. Moim zdaniem nie zdałoby go obecnie 80% stylistów. Sorry.

Czy ktoś z Was w ogóle przebrnął przez te kryteria? To jest kobyła – od dezynfekcji i sterylizacji, przez anatomię aparatu paznokciowego, procesy polimeryzacji, architekturę struktur, znajomość produktów, step by stepy, techniki piłowania, modelowania, frezowania aż po kompetencje miękkie czyli wywiady z klientem itp.

Ja Wam to muszę chyba wrzucić tutaj bo osoby najgłośniej krzyczące „nie zgadzam się” zostały chyba wprowadzone w błąd – lub celowo głoszą nieprawdę.

Idea i cel są znakomite.
A że ktoś poczuł się dotknięty, że Ministerstwo nie zaprosiło go do konsultacji? Przykro mi!
Że ktoś jest wściekły, że sam nie wpadł na ten pomysł? Tym bardziej mi przykro!

Natomiast miejcie dość odwagi cywilnej i obiektywizmu by powiedzieć: „ No ok, złożył to Semilac.. ale idea jest w 100% słuszna. I uaktualniony projekt który przeczytałam – też jest w porządku”.

NAGRANIE Z ROZMOWY MOŻECIE ZOBACZYĆ TUTAJ -> http://pytanienasniadanie.tvp.pl/38713565/co-powinna-umiec-stylistka-paznokci

Podziel się