Stylizacja paznokci


Pierwszy zabieg – co wybrać? Na co się zdecydować?

Zanim przejdziemy do opisów poszczególnych zabiegów należałoby pewnie zacząć od górnolotnych frazesów o dłoniach jako wizytówce współczesnego człowieka i paznokciach jako determinancie dobrego samopoczucia.. Zakładamy jednak, że albo mają Państwo już doświadczenie w dziedzinie stylizacji albo też będziecie korzystać z tego typu zabiegów po raz pierwszy.. dlatego istotne będą dla Was fakty.

Wybierając salon stylizacji paznokci powinni Państwo pamiętać, że nie istnieje jedna technika pracy idealna dla wszystkich. Mamy do wyboru szereg materiałów, niuansów i metod modelowania, które powinny być dobierane indywidualnie do Waszych potrzeb. Dlatego proszę mieć na uwadze, że ów cennik jest mocno uproszczony. Ostateczną decyzję o tym jaki konkretnie zabieg wybrać, podejmiemy po gruntownej konsultacji i oględzinach Waszych dłoni.

Należy jednak przyjąć, że decydując się na zabieg stylizacji paznokci mają Państwo do wyboru pięć podstawowych opcji:

1. Manicure hybrydowy

Zabieg polecamy klientom których płytka jest mocna i twarda, a jednocześnie pięknie uformowana. Hybryda pozwala nadać permanentny kolor ale nie daje możliwości korygowania formy i kształtu paznokcia. Na takim manicure permanentnym możemy wykonywać zdobienia różnorodnymi technikami.

2. Utwardzenie i nadbudowa naturalnego paznokcia lakierem hybrydowym

Polecamy klientom, których naturalna płytka jest zgrabna, długa i smukła, ale dość krucha i łamliwa. Utwardzenie pozwala ją solidnie wzmocnić i zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. To idealne rozwiązanie dla klientek, które są zadowolone z kształtu własnych paznokci, a potrzebują jedynie nadania permanentnego koloru, rzeczywistego usztywnienia płytki lub stworzenia ozdobnej stylizacji.

3. Utwardzenie naturalnego paznokcia żelem

Polecamy klientom, których naturalna płytka jest zgrabna, długa i smukła, ale bardzo słaba, krucha i łamliwa. Utwardzenie pozwala ją odpowiednio wzmocnić, nadbudować i zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. To idealne rozwiązanie dla klientek, które są zadowolone z kształtu własnych paznokci, a potrzebują jedynie nadania permanentnego koloru, rzeczywistego usztywnienia płytki lub stworzenia ozdobnej stylizacji. Ta stylizacja jest mocniejsza niż analogiczny zabieg wykonany lakierami hybrydowymi.

4. Przedłużenie naturalnego paznokcia żelem

Ten zabieg daje największe pole manewru. Jeśli kształt płytki pozostawia nieco do życzenia, najlepszym rozwiązaniem jest uformowanie na szablonie nowego wolnego brzegu. Nawet szeroki, płaski, obgryziony, wachlarzowaty lub szponowaty paznokieć jesteśmy w stanie wymodelować w atrakcyjną wizualnie formę. Finalny kształt i długość zależą od preferencji klientki oraz możliwości dopasowania się do kształtu i kondycji naturalnego paznokcia.

5. Rekonstrukcja paznokci obgryzionych

To jedyny ratunek dla osób których płytka paznokcia została zdeformowana na skutek urazów mechanicznych (takich jak uporczywe obgryzanie) lub przebytych chorób. Bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie zrekonstruować nawet najkrótszy i najbardziej zniszczony paznokieć. Początkowo zalecamy nie szarżować z długością ale stopniowo wyprowadzać płytkę paznokcia coraz dalej poza wolny brzeg.

6. Manicure kombinowany lub Deep Gel Manicure

To dodatkowy wariant, który może być zastosowany przy każdym z powyższych zabiegów. Polega on na specyficznym przygotowaniu płytki paznokcia dzięki czemu kolor wprowadzany jest pod wał okołopaznokciowy. Potoczna nazwa „manicure pod skórki” dobrze oddaje efekt końcowy. Paznokieć wygląda jakby „od razu wyrastał kolorowy” więc odrost pojawia się znacznie później: po około 7-11 dniach.

A po jakimś czasie… pora na uzupełnienie!

Zabieg uzupełnienia polega na odświeżeniu stylizacji, skróceniu jej oraz dolaniu masy w szczelinę odrostu. Najczęściej przy tej okazji dochodzi do zmiany koloru lub zdobienia. To jak często wykonujemy uzupełnienie, w dużym stopniu zależy od tempa wzrostu naturalnego paznokcia – jest to kwestia indywidualna. Najczęściej to jednak 3-4 tygodnie od poprzedniego przedłużenia.
W przypadku zabiegu uzupełnienia na paznokciach wykonywanych w innym salonie, zastrzegamy sobie prawo do ściągnięcia starej masy i nałożenia nowej od początku. Wszystko w trosce o najwyższą jakość zabiegu.

Ta książka nie jest wydawnictwem albumowym. Nie znajdziesz w niej zajmujących całe strony, pięknie wystylizowanych, artystycznych zdjęć paznokci. Takich fotografii są w internecie miliony. Autorka miała ambicję stworzenia kompendium wiedzy, które będzie przede wszystkim wysoce użyteczne. Dlatego można w nim znaleźć 24 oryginalne grafiki i aż 285 zdjęć „z życia wziętych”, które pełnią głównie funkcje edukacyjne.

Zapisz się na stylizację Zamknij

Zapisz się Zamknij

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją szkolenia. Prosimy nie wpłacać zaliczki i poczekać na kontakt z naszej strony.

Zapisz się Zamknij

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją szkolenia. Prosimy nie wpłacać zaliczki i poczekać na kontakt z naszej strony.

Zapytaj o szkolenie Zamknij