Szkolenie wyjazdowe w Armenii z Goforworld – maj 2020


Czas trwania 7 dni
Koszt 6500 zł
Najbliższy termin 24 maja 2020
Szkolenie wyjazdowe w Armenii z Goforworld – maj 2020
WARSZTATY W ARMENII – WARIANT PROGRAMU Z UWZGLĘDNIENIEM OSÓB TOWARZYSZĄCYCH
Dzień 1
Wieczorem wylatujemy z Warszawy do Erywania.
Przed nami kilka dni, wypełnionych warsztatami i szkoleniami w naprawdę niezwykłym kraju!

Dzień 2
Rankiem meldujemy się w hotelu. Po śniadaniu Uczestnicy warsztatów rozpoczną zdobywanie nowej wiedzy, a my ruszymy do wyjątkowej fabryki dywanów Rodziny Megerian. Tradycja tkania dywanów sięga aż V wieku p.n.e., a technika uznawana jest za rzemiosło i jednocześnie sztukę. Wysokiej jakości wełna, naturalne barwniki oraz wyjątkowe, dla poszczególnych regionów, ornamenty i wzornictwo sprawiają, że wyroby ormiańskie zyskały światową sławę. Regułą jest tkanie z miłością i jedynie w dobrym nastroju – praca w złym humorze powoduje zanikanie kolorów! Każdy dywan ma swoją historię – pochodzenie i symbole mają ogromne znaczenie, więc przed zakupem warto o nie dopytać.
Podczas naszej wizyty w fabryce poznamy historię i proces tkania dywanów oraz historię Rodziny Megerian, która zajmuje się tym rzemiosłem od ponad stu lat.
Po południu spotkamy się całą grupą w restauracji na zasłużony lunch, podzielimy się pierwszymi wrażeniami i nabierzemy sił na odkrywanie uroków stolicy. Jest co podziwiać!
Erywań jest miastem idealnym na spacery. Przemyślany, eliptyczny układ centrum otoczonego parkami oraz arterie komunikacyjne i place są dziełem sowieckiego architekta i urbanisty Aleksandra Tamaniana. Przebudowę prowadzono zgodnie ze starą ormiańską tradycją korzystania z tego, co się ma „pod ręką”. W Armenii powszechnym surowcem jest kamień, zwłaszcza skamieniały popiół wulkaniczny tuf o różowej barwie – to właśnie jemu Erywań zawdzięcza swoje przezwisko: „różowe miasto”. Odwiedzimy między innymi Plac Republiki określany mianem „serca miasta” oraz Kaskady – słynne ozdobione rzeźbami i zielenią schody wkomponowane we wzgórze. Wstąpimy do Yerevan Ararat Brandy-Wine-Vodka Factory słynącej z produkcji brandy NOY, oczywiście będzie także degustacja! Nasz spacer zakończymy zakupami na bazarze Vernissage, gdzie można nabyć ormiańskie rękodzieło.
 Dzień uwieńczy pyszna kolacja w restauracji.
Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu rozpoczną się warsztaty w hotelu, a my udamy się do Instytutu Matenadaran im. św. Mesropa Masztoca, gdzie znajduje się ogromny i znaczący dla Ormian zbiór manuskryptów, słynny na całym świecie. Przed wejściem do budynku stoi pomnik św. Mesropa (i jego ucznia, Koriuna), patrona nie tylko tego miejsca, ale i całej Armenii. Mesrop był mnichem, a z zamiłowania lingwistą. Przypisuje się mu stworzenie alfabetu ormiańskiego (około 405 roku), oraz pierwszy przekład Biblii.
Czym wyróżniał się starożytny, ormiański alfabet? Składał się z wielu ligatur, czyli znaków utworzonych z sąsiadujących liter, których kształty nie pasują do siebie, za to ich połączenie poprawia czytelność i estetykę zapisu.
Zobaczymy również zaskakująco precyzyjne, ręcznie malowane iluminacje, a wśród nich słynne ormiańskie miniatury. Ciekawostką z pewnością będzie kopia rękopisu dzieła kopernikowskiego, którą podarował Ormianom Prezydent Kwaśniewski.

Następnie ruszymy do Armenian Wine Company, gdzie zjemy lunch na terenie winnicy. Skosztujemy najlepszych trunków, między innymi tych, wytwarzanych z granatów! Poznamy długą historię winiarską tego kraju – najstarsze na świecie ślady produkcji zostały odkryte przez archeologów na południu Armenii w jaskini Areni, a wiek odnalezionych przedmiotów określa się na 6200 lat.

Wrócimy do Erywania i odwiedzimy niezwykle ważne miejsce – Muzeum Ludobójstwa Ormian. Te dramatyczne wydarzenia z 1915 roku oraz wojna o Górski Karabach (1988-1994) to największe nieszczęścia w historii Armenii, a nie poznając historii nie zrozumiemy tego kraju. Odwiedzimy kompleks pomnikowy Tsitsernakaberd na wzgórzu, a w nim Aleję Pamięci, gdzie posadzone są drzewa pro memoria.
Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu kolejna dawka wiedzy dla uczniów Pauliny Pastuszak, a my ruszamy na wycieczkę poza Erywań, do duchowej stolicy Armenii – Katedry w Eczmiadzynie.
Najstarsza na świecie katedra, zbudowana została na początku IV wieku na polecenie św. Grzegorza Oświeciciela. Święty, który uleczywszy króla Tiridatesa III z choroby, przyczynił się do nawrócenia monarchy. W konsekwencji Armenia stała się pierwszym krajem na świecie, który przyjął chrześcijaństwo jako oficjalną religię – w 301 roku!
Bogata historia, religijne i kulturowe znaczenie połączone z wyjątkowością architektoniczną sprawiły, że Katedra została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Damy sobie czas, aby docenić jej wyjątkowość!

Wrócimy do Erywania, aby rozpocząć naszą wspólną podróż po Armenii w kierunku jeziora Sewan. Najpierw pojedziemy do Monastyru Geghard, który uważany jest za najpiękniejszy w Armenii, a od 2000 roku jest wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przed wizytą zatrzymamy się na lunch z widokiem na monastyr i pobliski kanion.

Monastyr Geghard to średniowieczny zespół klasztorny częściowo wykuty w skale. Nazwa „Geghard” oznacza „włócznię” i pochodzi od tej, którą według tradycji chrześcijańskiej zraniono Jezusa podczas ukrzyżowania, rzekomo sprowadzonej do Armenii przez apostoła Judasza, zwanego tu Tadeuszem i przechowywaną wśród wielu innych relikwii.
Następnym przystankiem na naszej trasie jest zwiedzanie pogańskiej świątyni Garni, jedynej na całym Kaukazie zachowanej starożytnej budowli sakralnej w stylu klasycznym, z jońskimi kolumnami.
Wieczorem dotrzemy do naszego celu, nad jezioro Sewan – “perłę Armenii” – zwane także morzem ze względu na swoją wielkość. Jezioro zajmuje ok. 5 % powierzchni całego kraju i położone jest na wysokości ok.1900 m n. p. m.
Kolacja i nocleg w hotelu nad jeziorem.

Dzień 5
Po śniadaniu, ruszymy do uzdrowiskowego miasteczka Diliżan – zwanego „Armeńską Szwajcarią” lub „Małą Szwajcarią”. Otoczona lasami, odosobniona miejscowość z łagodnym klimatem stała się domem dla wielu ormiańskich artystów, kompozytorów i filmowców. Przejdziemy się główną ulicą – Sharamneyan i będziemy podziwiać tradycyjną ormiańską architekturę. Znajdziemy tu warsztaty rzemieślnicze, galerie i muzeum. Będzie czas na podziwianie typowych ażurowych balkonów oraz zakupy rękodzieła i pamiątek.

Wrócimy do hotelu spotkać się z Uczestnikami szkoleń i razem ruszymy na półwysep Sewanawank, gdzie zwiedzimy przepiękny i malowniczo położony monastyr o tej samej nazwie. Jego oryginalne przeznaczenie jest niezwykle ciekawe – przebywali tu mnisi z Eczmiadzyna (ormiańskiego odpowiednika Watykanu), którzy dopuścili się ciężkich grzechów i odbywali w tym miejscu swoją pokutę.

Przed zwiedzaniem monastyru zjemy zasłużony lunch! W lokalnej restauracji skosztujemy różnych dań z ryb oraz kebabów z raków!
Późnym popołudniem dotrzemy do miejscowości Noratus, niegdyś pełnej życia, dziś odwiedzanej przez nielicznych turystów. Będziemy podziwiać armeńskie chaczkary – rzeźbione w kamieniu, oryginalnie zdobione tablice grobowe. Na cmentarzu jest ich około tysiąca, a wiele z nich ma ponad kilkaset lat.
Kolacja i nocleg w hotelu nad jeziorem.

Dzień 6
Po śniadaniu odbędą się ostatnie podczas naszej wyprawy warsztaty Nail-Art. Możemy wykorzystać ten poranek na wyjątkowy, wieńczący warsztaty, manicure! Może dacie się namówić na użyczenie dłoni do zdjęć i pomoc w tworzeniu contentu? Jeśli będzie mieć ochotę na leniuchowanie, to jak najbardziej będzie to możliwe! Alternatywnie, możemy wypożyczyć rowery z hotelu (dodatkowo płatne) i ruszyć na okrywanie uroków wybrzeża Jeziora Sewan. Do wyboru, do koloru!
Po południu, dla wszystkich, czas na relaks! Udamy się do basenów termalnych, odprężymy. Następnie zjemy lunch i ruszymy w drogę powrotną.
 Po południu wrócimy do Erywania, gdzie w jednym z beauty salonów lokalny autorytet w tej branży poprowadzi dla nas zajęcia.
 Ostatni spacer po stolicy i pożegnalna kolacja.Nocleg w hotelu.

Dzień 7
Wczesna pobudka. Jeszcze przed świtem wsiądziemy w samolot powrotny.
Pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę, wczesnym rankiem wylądujemy w Warszawie.
Cena wyjazdu szkoleniowego dla stylistów paznokci zawiera:
 • Autorskie szkolenia Nail Art i Nail Design z Pauliną Pastuszak
 • Szkolenia Jarosława Kuźniara z zakresu Social Media oraz Personal Brand
 • Opiekę polskiego przewodnika, mieszkającego od lat na Kaukazie
 • Bilety lotnicze
 • Transport na miejscu
 • Dostosowaną do potrzeb przestrzeń warsztatowo-szkoleniową
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Pełne wyżywienie
 • Wstęp do odwiedzanych miejsc
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • Ubezpieczenie podróżne
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: www.goforworld.com

Zgłoś się na szkolenie


Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją szkolenia. Prosimy nie wpłacać zaliczki i poczekać na kontakt z naszej strony.

Ta książka nie jest wydawnictwem albumowym. Nie znajdziesz w niej zajmujących całe strony, pięknie wystylizowanych, artystycznych zdjęć paznokci. Takich fotografii są w internecie miliony. Autorka miała ambicję stworzenia kompendium wiedzy, które będzie przede wszystkim wysoce użyteczne. Dlatego można w nim znaleźć 24 oryginalne grafiki i aż 285 zdjęć „z życia wziętych”, które pełnią głównie funkcje edukacyjne.

Zapisz się na stylizację Zamknij
Zapisz się Zamknij

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją szkolenia. Prosimy nie wpłacać zaliczki i poczekać na kontakt z naszej strony.

Zapytaj o szkolenie Zamknij
menu facebook instagram youtube trainings-clock trainings-card trainings-calendar