„Klientka to wygryzła”? — jedno z największych mitów w stylizacji paznokci
To jedno z częstszych kłamstw, jakie słyszą klientki w salonach — że to one same wygryzły dziury w stylizacji. 🐭 Owszem, czasem się to zdarza, ale stanowi zaledwie ułamek przypadków. W zdecydowanej większości winne są błędy techniczne popełniane podczas pracy.
I choć jest ich sporo, dziś skupię się na jednym, za to wyjątkowo powszechnym.
Główny winowajca: źle zbudowany szkielet
Aż 80% kursantek, które przychodzą do mnie na szkolenia (także tych zaawansowanych!), nieprawidłowo buduje szkielety. Kiedy obserwuję pracę na modelkach, odciągam fałdy lateralne i… w ogromnej liczbie przypadków widzę, że żel jest po prostu niedolany. Linie boczne są niedoprowadzone, przerwane, pełne braków.
To drobiazg? Niestety absolutnie nie. Ten “prozaiczny” błąd jest brzemienny w skutkach.
Mała dziurka? Tylko na początku
Taka niewielka nierówność nie pozostanie mała. Ma swoje ambicje — w ciągu kilku dni od zabiegu rowek zaczyna się powiększać, wykruszać i degradować całą stylizację.
A teraz najlepsze: gdyby linia boczna była wymodelowana od początku do końca idealnie, bez żadnych uskoków czy braków, to nawet klientka, która uwielbia podgryzać paznokcie, miałaby spory problem, by taką dziurę wygryźć. I wyglądałoby to zupełnie inaczej niż klasyczne „uszczerbienie”.
I tu pojawia się dobra wiadomość
Odpowiedni dobór produktu, poprawne podłożenie szablonu oraz precyzyjna praca ze szkieletem sprawią, że takie problemy przestaną Ci się przytrafiać.
To nie kwestia szczęścia — to kwestia techniki.
Inne typowe błędy, które prowadzą do uszkodzeń
- Zbyt mocno zaciśnięty szablon.
- Szablon niedochodzący do linii wzrostu.
- Szablon osadzony zbyt nisko pod paznokciem.
- Nadmierne piłowanie.
- Zbyt twardy produkt na miękkiej płytce.
A jeśli chcesz uniknąć tych stresów…
Polecam się na przyszłość.
Właśnie po to szkolę — żebyś oszczędziła sobie problemów, a Twoje stylizacje były trwałe, estetyczne i odporne na wszystko, co wymyśli klientka. Wpadaj do Akademii Online po więcej takiej wiedzy! KLIK

