Sklep
25.12.2022

Dlaczego umiejętność poprawnej pracy frezarką jest tak ważna?

🧟‍♀️Kogoś jeszcze dziwi fakt, że niektóre klientki na widok frezarki reagują panicznym lękiem?
🤷🏽‍♀️Kogoś zastanawia czemu w czasie frezowania siedzą jak na szpilkach, a ich sztywną ręką można by wbijać gwoździe w blat stołu? Dębowego?
👺Ktoś czuje irytację, gdy klientka po raz piąty w czasie umawiania się na wizytę dopytuje „a nie będzie bolało?”

Niestety.
Obserwując – od lat! – takie obrazki, przestałam się dziwić.
Niby mamy na rynku tylu instruktorów.
Niby mamy tyyyyle szkoleń.
Niby firmy prześcigają się w dostawie najlepszych możliwych frezów (większość i tak produkcji @iqnailspoland 😜).
Niby mamy podcasty, kanały na YT, szkolenia online, kongresy…

A nadal leży i kwiczy podstawowa umiejetność: bezinwazyjnego frezowania.

Z czego to wynika?💡
Z niewiedzy? Olewania? Braku precyzji? Pośpiechu? Słabego narzędzia? Nie wiem. Nie

znam procentowego rozkładu tego zjawiska. Wiem natomiast, że:

‼️nie ma jednego poprawnego kąta pod którym frezujemy. To wypadkowa kształtu frezu i stopnia wyoblenia płytki paznokcia!
‼️bardzo duże obroty (przy przeciętnych frezarkach powyżej 17.000) są absolutnie zbędne. Dobra technika pracy i solidny frez nie potrzebują prędkości dźwięku by dobrze funkcjonować!
‼️obroty zbyt małe to także wielkie zło… bo automatycznie nadrabiamy wtedy siłą docisku. Która jest zbyt potężna. I powstaje Rów Mariański taki jak na zdjęciu.
‼️nadmierne przywiązanie do bardzo mocnych, głęboko uzębionych, gruboziarnistych frezów to solidne nieporozumienie. Takiego narzędzia owszem, używamy… ale do bardzo twardych mas! Badziewnego żelu, twardego akrylu, tytanu… Na codzień nie ma potrzeby wjeżdżać buldożerem do piaskownicy! Dlatego tak kocham frez mojego projektu. Jest delikatny dla płytki, a super efektywny.❤️

Dlatego Kochani! Apel!

Początkująca stylistko: zanim nie opanujesz frezarki… nie ma zmiłuj. Jedziesz na swojej ręce do oporu. Praktykujesz na wszystkie możliwe sposoby. Dopiero później sięgasz po cudze dłonie.
Droga Klientko: jeśli tylko w czasie frezowania czujesz ból – od razu informuj o tym Stylistkę. I nie przyjmuj do wiadomości, że „tak ma być”. Bo to nieprawda!🫣

Cmok!

PS Nie. Tutaj żadna odżywka ani utwardzacz nie pomogą. Musi zrosnąć.😅

___

A jeśli pragniesz nauczyć się poprawnej pracy frezarką zapraszamy do naszego kursu w Akademii Online!

Dlaczego umiejętność poprawnej pracy frezarką jest tak ważna?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych w celach marketingowych przez firmę „PAULINA PASTUSZAK-GŁODZIK” z siedzibą pod adresem: ul. Armii Krajowej 126, 40-672 Katowice, NIP: 6772229289, w tym na przesyłanie informacji w postaci newslettera drogą elektroniczną na mój adres e-mail, zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.