Sklep
12.06.2020

Ergonomiczne krzesła (siodła) SALLI

Trzy najważniejsze części ciała Stylisty Paznokci?

1. Głowa
2. Mały palec
3. Tyłek

Punkt 1 i 2 wałkujemy już od bardzo dawna, a teraz WRESZCIE, po długich poszukiwaniach znalazłam COŚ, co zadba także o Wasze szlachetne cztery litery. ?

Ale żarty na bok, bo pisząc w uproszczeniu o Waszej pupie, mam na myśli po prostu kręgosłup. Bo on w czasie pracy w sektorze Beauty dostaje w kość najbardziej.

I dlatego sama od wielu lat szukałam odpowiedniego siedziska, które w pełni odpowiadałoby moim potrzebom. Przetestowałem 4 siodła i trzy krzesła, uruchomiłam prywatne kontakty w branży stomatologicznej, skonsultowałam się ze specjalistami z Wydziału Rehabilitacji jednej z krakowskich uczelni.. i znalazłam cudo. Absolutne cudeńko.

Trafiłam na siedziska idealne ?

Oczywiście, nie byłabym sobą gdybym nie skontaktowała się z managerem firmy, nie przedstawiła się grzecznie i nie spytała czemu jeszcze nie istnieje w powszechnej świadomości osób pracujących w branży Beauty. Odpowiedzi na to pytanie nie znał, ale chęć współpracy wyraził. ?

I tak oto, opowiem Wam dzisiaj troszkę o ergonomicznych siedziskach SALLI – siadamy.pl.

Musimy mieć świadomość, że niemal „każdy użytkownik tradycyjnego krzesła garbi się w trakcie siedzenia. Problem leży w sposobie siedzenia, a nie w użytkowniku. Długotrwałe utrzymanie kąta 90 stopni w biodrach jest trudne. Biodro odchyla się do tyłu, a plecy zaokrąglają się. Opieramy się na oparciu tylko wtedy, gdy bardzo zmęczą nam się plecy. Oparcie jest zwykle używane jako wieszak na płaszcz. Nie ma ono sensu w prawidłowym sposobie siedzenia. Generalnie układ kątów 90/90 stopni wpływa niekorzystnie na stan zdrowia”.

Czemu więc TE siedziska są tak dobre? ?

1. „Ergonomiczne, dwuczęściowe siedzisko (w kształcie siodła) krzesła Salli automatycznie kieruje i zmusza ciało siedzącego do przyjęcia naturalnej, prozdrowotnej postawy. Osiągnięcie i utrzymanie takiej pozycji pozwala na efektywną pracę przez cały dzień”.

Podpiszę się pod tym. Początkowo pewnie poczujesz się dziwnie, ale później, nawet po całym dniu pracy.. po prostu wstajesz. I idziesz! Nic nie strzyka, nie kłuje, nie strzela.

2. „Siedząc na krześle Salli, górna i dolna część ciała swobodnie odpoczywają. Dzięki odpowiedniej pozycji, klatka piersiowa może swobodnie rozszerzać się pogłębiając oddychanie. Poprawione krążenie krwi zmniejsza bóle głowy. Dodatkowo, na krześle z mechanizmem kołyskowym, mięśnie pleców i brzucha zaangażowane są do treningu w ciągu całego dnia”.

Fakt. Czuć bardzo fajne napięcie (w sensie „gotowości do działania”) o którym mówił Trener Michał w jednym z odcinków mojego Nail Talk Show.

3. „Na krześle Salli masa ciała spoczywa na tzw. guzach kulszowych, a co za tym idzie dolna część pleców może przyjąć naturalne zakrzywienie. Dzięki zmniejszonemu obciążeniu kręgosłupa, mięśnie w okolicy szyi i ramion mogą się zrelaksować. Dolna część ciała tworzy złoty trójkąt: siedzisz na guzach kulszowych z nogami znajdującymi się ukośnie z przodu.Można stwierdzić, że na krześle Salli siedzi się na stojąco”.

Jest mega wygodne. Zgadzam się absolutnie.

4. ”Na krzesłach Salli siedzi się w pozycji zbliżonej do pozycji jeźdźca na koniu. Przy prawidłowo ustawionej wysokości krzesła i najlepiej w połączeniu z biurkiem Salli, ciało układa się w naturalnej pozycji co pozwala okolicom szyi i barku na relaks, dzięki temu łagodzi bóle karku”.

U nas w pracy występuje sporo ruchu, ale mimo wszystko – siedzi się na nim po prostu wygodniej. Jeżdżę konno, czuję różnice między siodłami. ?

5. „Na krzesłach Salli z mechanizmem kołyskowym (Salli SWING i Salli SwingFit) niezwykle łatwo jest poruszać się oraz ćwiczyć mięśnie brzucha i pleców nawet podczas pracy”.

No bez jaj. To już zbyt piękne by było prawdziwe!! Chociaż…. rzeczywiście coś w tym jest. ?

6. „Siedząc w prawidłowy sposób na krześle Salli, między udami, a górną częścią ciała tworzy się kąt 135 stopni. Według wielu międzynarodowych badań, jest to jedyny zdrowy sposób siedzenia, ponieważ wówczas poprawia się krążenie w stawach biodrowych oraz kolanowych”

Brzmi rozsądnie. Nie czuć takiego ucisku jak przy zwykłym krześle.

7. „Zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji”.

Pfff. To nas nie dotyczy. Ten jeden raz mamy łatwiej. ?

8. „Siodło pomaga w rehabilitacji mięśni dna miednicy. Wiele kobiet w średnim wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy. Siedząc na krześle Salli Swing można skutecznie aktywować te partie mięśni”.

Brzmi sensownie.

9. „Siedzisko zapobiega cellulitowi. Jedną z przyczyn cellulitu jest złe krążenie krwi. Na siodełkowym krześle Salli mięśnie ud i pośladków nie są spłaszczone tak, jak podczas siedzenia na tradycyjnym krześle.”

Biorąc pod uwagę powyższe – też brzmi logicznie. ?

 

Więcej informacji znajdziecie na profilu firmy Siadamy.pl, zupełnie nie czuję się kompetentna, by wypowiadać się o technikaliach.

Dopiszę jeszcze, że mówimy tu o „wielu różnych modelach ergonomicznych krzeseł siodłowych z tapicerką skórzaną wysokiej jakości. Wszystkie posiadają dwuczęściowe siedzisko z fabrycznie ustaloną szerokością szczeliny zapewniającą pełen komfort i ergonomię siedzenia.

Firma posiada system kontroli jakości oraz system ochrony środowiska wykonane zgodnie z SFS-EN ISO 9001 (2008) i SFS-EN ISO 14001 (2004) normami EN, a produkty Salli posiadają certyfikaty niemieckiego TÜV.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji, krzesła SALLI to wygodne i zdrowe siedzenie. A w skrócie:

– Trwałe, ergonomiczne krzesło o kształcie siodła
– Anatomiczne, dwuczęściowe siedzisko
– Tapicerka skórzana (14 kolorów)
– Ręcznie sterowana wysokość
– Solidne krzesło na mocnej aluminiowej podstawie
– Pneumatyczny cylinder
– Maksymalne obciążenie: 120 kg
– Gwarancja 10 lat
– Produkowane w Finlandii

Od siebie dodam, że
– kółka jeżdżą tak, jak nowe Ferrari. Istne torpedy!
– osobiście ujęła mnie niesamowicie wysoka jakość wykonania.

Wiem! Oczywiście, wiem, że na Allegro można kupić siodła za 200zł. Mam tego pełną świadomość. Ale tu nie ma porównania.
Kompletnie inna jakość, zupełnie inna konstrukcja.

A wykorzystując mój kod PAULINA2021, oszczędzacie 300zł.

Na fotkach widzicie siodło, którego używam ja – SALLI SWING  (nagrałam na nim całą Akademię Online).

KOD: PAULINA2021
– 300 PLN
na wszystkie krzesła w sklepie siadamy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych w celach marketingowych przez firmę „PAULINA PASTUSZAK-GŁODZIK” z siedzibą pod adresem: ul. Armii Krajowej 126, 40-672 Katowice, NIP: 6772229289, w tym na przesyłanie informacji w postaci newslettera drogą elektroniczną na mój adres e-mail, zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.