Sklep
26.04.2023

Paulina biegłą sądową z zakresu stylizacji paznokci!

Z radością informuję, że przed Prezesem Sądu Okręgowego w Katowicach złożyłam przyrzeczenie i zostałam pierwszą w Polsce (z 99,9% pewnością – wyszukiwarki sądowe nie wykazują takiej specjalności) biegłą sądową z zakresu STYLIZACJI PAZNOKCI.
👩‍⚖️

To ekstremalnie ważna wiadomość dla całej branży, bo Prezes Sądu uznał, że pomimo braku uregulowań dotyczących zawodu stylistki paznokci ekonomiczna istotność i masowość wykonywanych zabiegów w połączeniu z potencjalnymi niebezpieczeństwami i ich konsekwencjami rodzi pole do poważnych sporów cywilnoprawnych. A patrząc na ryzyko z zakresu zagrożenia zdrowia i życia – nie tylko takich. 🤦🏽‍♀️

Przyjęto zatem, że powołanie biegłego z takiej specjalizacji ma pełne uzasadnienie formalnoprawne. Na uwagę zasługuje też fakt, że nominacja to de facto docenienie także mojego doświadczenia zawodowego i dorobku dydaktyczno-naukowego… ale pal licho! 😁
Dużo bardziej niż kolejny dopisek do CV, cieszy mnie fakt, że znowu idziemy o krok dalej niż „malowanie paznokietków”.

Tak trzymać!
I oby branża przyłączyła się kiedyś do moich działań, a nie rzucała kłody pod nogi i histerycznie pokrzykiwała „nie pozwalam” – jak miało to miejsce w procesie włączania naszego fachu do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Wtedy rozmowy w Ministerstwie Rozwoju spełzły na niczym. I nadal dla przeważającej większości instruktorów i stylistów ważniejsze są nowe, sezonowe kolory hybrydek niż walka o status naszej profesji.
Cóż, szkoda…

Nie zmienia to jednak faktu, że ja nadal będę robić swoje! 😀
Buziaki
Paula

Paulina biegłą sądową z zakresu stylizacji paznokci!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich powyższych danych osobowych w celach marketingowych przez firmę „PAULINA PASTUSZAK-GŁODZIK” z siedzibą pod adresem: ul. Armii Krajowej 126, 40-672 Katowice, NIP: 6772229289, w tym na przesyłanie informacji w postaci newslettera drogą elektroniczną na mój adres e-mail, zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.